Posts filed under Prantsuse Guajaana

5 PÕHJUST REISIDA PRANTSUSE GUAJAANASSE

Kirjutab Joosep Sarapuu, zooloog ning Amazonas Reiside reisijuht

Prantsuse Guajaana ei tule tavaliselt reisisellidele üldse mõttesegi, isegi kui nad teavad seda paika, ja on ka üpris tõenäoline, et silmad kinni hoides näpuga  kaardil sihtkohta valides ei taba te teda just eriti tihti. See on ilmselge, sest Lõuna-Ameerikas, kus see Prantsuse ülemereterritoorium asub, tõmbavad kogu tähelepanu endale suured ja atraktiivsed riigid nagu Brasiilia, Peruu, Argentina, Kolumbia jne. Kuid siiski leiavad paljud reisijad, kes Prantsuse Guajaanasse satuvad, enda eest imelise paiga.

Siin on 5 peamist põhjust, miks külastada paika, mille olemasolust paljudel pole aimugi!

1.  Metsik, metsik džungel

Kõige ehedama vihmametsa kogemuse saad just sealt. Umbes 95% sellest piirkonnast on kaetud metsiku ja vaba džungliga. Džungli etalon Amazonase jõgi on kõigest kiviviske kaugusel ja see tähendab seda, et piirkond on Amazonase vihmametsa üks osa. Kõik, mida oled näinud selle vihmametsa dokumentaalfilmides on siin olemas. Suurimatest suurimad, veidramatest veidramad ja ilusamatest ilusamad: maailma suurim näriline kapibaara, maailma suurim ämblik linnutapik, maailma suurim mardikas titaansikk, erksinised morfoliblikad ja noolemürgikonnad, lehti tassivad sipelgad, peaaegu läbipaistvad konnad ja palju muud. Samuti võid sattuda koobastesse, mida on peale sinu näinud vaid 10 inimest ja seal võid värskendada ennast alla laskuva kose all. Seal tunned end tavamaailmast ja muredest väga kaugel olevat. Kogu loodus on nii ehe, avastamata ja värske, et jääb pikaks ajaks meelde. Ja millised vaated sellele lõpmatule metsale veel ülevalt küngastelt on, imeline.

2.  Keegi ei söö su närve

Kuigi piirkond asub Lõuna-Ameerikas, siis tegemist on täielikult Prantsusmaa osaga. Sellega kaasnevad ka kõik Euroopa liidu mugavused. Maksta saad eurodes, viisaga pole vaja jantida ja üleüldine asjaajamine käib Euroopa liidu õigusruumis ning meile tuttavate tavade järgi. See teeb ka reisimise seal turvalisemaks kui võib-olla mujal Lõuna-Ameerikas. Kuid siiski tänaval ja õhus on tunda seda Lõuna-Ameerikale omast muretut hõngu, lõbusust ja rõõmu.

3.  Mugavus ja lähedane metsikus - jah, siin ei ole vastuolu!

Selles paigas on asustus väga hõre, ja sellepärast ongi enamik asju väga lähedal. Seal on ilmselt kõige lähedam vihmamets maailmas. Vaevalt poole tunni kaugusel lennujaamast ja pealinnast asub puutumata vihmamets. Ja selleks ei ole vaja sul 4x4 autot, paati ega lennukit. Poole tunniga jõudmisest piisab tavalisest autost. Rolleri või isegi jalgrattaga on võimalik, aga siis läheb natuke rohkem aega. Ja mets on valla kõigile, ei ole mingeid sisenemistasusid, kindlaid radu, mida peab jälgima, vaid astu džunglisse seal, kus tahad. Lisaks on kõik Euroopa standardite järgi mugav. Näiteks minu metsalodges on olemas kõik mugavused: soe vesi, elekter, külmkapid jne.

4.  Reis on ikkagi puhkus ka!

Aasta läbi soe õhk, liivarannad ja palmisaared teevad Prantsuse Guajaanast ka mõnusa lebopuhkuse paiga. Samuti saab metsa üles tõmmata võrkkiige, sest kindlasti armute sellesse esimesest puutest ja soetate endalegi. Nii saate metsahäälte saatel raamatut lugeda, uinuda või loomi oodata ja jälgida.

5.  Palju eriskummalist lisategevust

Tunneta, kuule ja vaata kosmoseraketi starti, nopi puude otsast või osta turult eksootilisi puuvilju, lõbutse karnevalil, külasta aasia päritolu rahva hmongide turgu, kus on nii maitseid kui käsitööd, saa teada koloniaalajastu elu, kalasta ookeani ja jõeelukaid.