Tagasiside meiega reisijatelt

Oleme ikka küsinud oma reisikaaslastelt, mis neile reisil meeldis, mis võiks teistmoodi olla ja mis seal salata - eks kiidusõnad ongi see motivaator, mis ennastki tegutsema paneb. Sest kui inimestele ei meeldiks, ega siis ei teeks ühtegi reisi. Allpool valik soovitusi meie reisijatelt, kes soostusid oma muljeid ka teistega avalikult jagama.

 
 

“Tänud Aliinele, et usaldas meid Jordaaniasse reisikaaslasteks võtta! Imeliselt otsekohesed pildid toovad tuppa kogetud kuumuse ja lõhnad ja meeleolud. Niiiii väga tahaks seda kõike teistega jagada, aga kahjuks ei saa sellest keegi niisugust emotsiooni kui osalejatel kogetud. Hing on rahul, et hakkama sain ja on lootus, et saan kogeda veel midagi nii ehedat. Turistid ei sõtkunud meid jalgade alla ja ei jäänud ka meile jalgu. Kõik oli naturaalne ja usutav. Eriti meeldis Aliine vahetu suhtlemine kohalikega ja sealjuures nende avanemine ja aus, isegi kergelt uhkeldav kirjeldus oma elust, maast ja tegemistest. Aitäh!”

Aili Allmäe, reisiv vanaema


"Palju reisinuna ning Kagu-Aasia fännina esmakordselt Lõuna-Ameerikas, avastasin Peruus seninähtust täiesti erineva põneva maailma. Tagantjärgi olen mõelnud, oli see aukartust äratavad mäed, vanad Inkade linnad või Amazonas džungliga, mis hetkekski ei vaiki… eelkõige aga ilmselt inimesed – nendest õhkuv väärikus, mida on tunda ka džunglikülas, kus pole elektri- ega netilevi.

Amazonas Reiside reisijuht Aliinega oli minu jaoks valik kümnesse: väike kokkusulanduv reisiseltskond, õlitatult kuid märkamatult kulgev organisatoorne pool, reisijuht rõhutamatult ühena reisiseltskonnast koguaeg olemas – see võimaldab reisisellil sukelduda ümbritsevasse ja kogeda enda jaoks maksimumi. Aliinega reisiksin iga kell ja ükskõik kuhu!"

Erika Perema, kirjastaja


“Nädalajagu päevi on Mehhiko reisist möödas. Väga helge ja täielikult puhanud tunne on. Ei taha käredat muusikat kuulata, ei taha alkoholi juua. Miski ei ärrita ega aja närvi. Kõik inimesed on ilusad ja armsad.😀

Suur tänu, Maris!  Laialt levinud eelarvamus Mehhikost ja mehhiklastest sai kiiresti ümber lükatud. Ei ole narkosõjad, vägistamised, närvilisus ja ebakindlus. USA filmid ja Trump valetavad. Marise näidatud Mehhiko on turvaline, rahulik, rikka ajaloo, ilusa looduse ja suurepärase köögiga maa. Oleks keegi enne reisi öelnud, et magan Mehhikos Vaikse ookeani kaldal avatud uksega majakeses fotokas ja rahakott laual!

Aitäh, Ivo ja Kaidi! See oli minu teine reis Amazonasega. Taas olen väga rahul ja valmis ka tulevikus uute seikluste kogemiseks reisigruppi kokku panema.”

Andres Laanemets, koolijuht


"Reis Mehhikosse oli minu jaoks väga imeline kogemus. Mind võlus väga selva, just tema elava looduse poolest, mis igal hetkel endast märku andis. Need soojad ja magusad aroomid koos ritsikate katkematu sirinaga, mis segunesid õhtuhämaruses bungalo-tüüpi restoranis mängima hakkava kohaliku muusikaga sulatas mu südame. Tundsin endas alandlikkust ja aukartust selle rahva ees, kes seal elavad. Neil pole palju rahalist rikkust, kuid nende olemus on niivõrd siiras, lahke ja sõbralik, et see kaalub üles ükskõik kui suure rahahunniku. Ja milline värvirikas kästitöö neil on, samuti oli tore vaadata kuidas nad nii lihtsate vahenditega valmistavad tänaval puhtast toorainest hõrgutavaid, vürtsiseid roogasid, mis esmapilgul tundusid väga harjumatu maitsega ning võtsid suu õhku ahmima kuid millega harjus niiruttu ära ning mille järgi praegu kodus (Eestis) olles tekib igatsus.

Aitäh meie giidile Marisele  nende võrratute maitseelamuste ning  mitmetahuliste reisikogemuste eest!"

Kaili Pikinen


"Olen Ivoga Lõuna-Ameerikas seigelnud juba kolmel korral, neljas on ootel. Mulle on sobinud need rahulikud, aga põnevad kulgemised Amasoonasest Andideni, Kariibi merest Altiplanoni väikeste reisi-seltskondadega, kellega koos liikumine ning kohaliku elu ja võimsa looduse avastamine on rohkem nagu reisimine heade sõpradega. Muidu ju ei läheks aina uuesti ja uuesti. Aga tuleb minna, sest on mälupilte, mida pildile ei saa, aga millele mõeldes on hiljem võimalik taandada ennast argipäevast ja väsitavast töörütmist, näiteks libiseda hääletu kanuuga uskumatult ereda linnutee all mööda öist Amasoonast või kuulata võrkkiiges keset kottpimedat džunglit möiraahve või vaadata ürgmetsale avanevast seinteta toast, kuidas troopiline vihm ja äike tundide kaupa etendust annavad ..."

Maris Kuurberg, jurist


“Teejuhte reisil on mitmesuguseid. Selleks võib olla Lonely Planet, loetud kirjandus, värvilise vihmavarjuga giid või vaimne rajaleidja, kes võtab su kaasa ja juhendab märkama. Antropoloogist teejuht Ivo võttis meid Peruus kaasa, viis vihmametsa, kõrgele mäkke, düünidele, andis kogemisele aega ning mis kõige olulisem, tõi meid turvaliselt tagasi. Soovitan täiega!“

 Kooli-inimene Airiin


"Ivo korraldatud reisil liituvad just õigetes proportsioonides reisikorralduse peamised kvaliteedid: ettemääratus ja vabadus. Kõik, mis vaja, on korraldatud, kuid nii, et jääb ka vabadust tunda ennast seljakotirändurina, kes nuusutab Päris Elu Hõngu, mis konditsioneeritud bussi läbi turvaklaasi ei pääseks. Ivo on usaldusväärne teejuht, mitte lapsehoidja ja mulle nii just meeldibki. Recomiendo."

Jüri Pilliroog, arhitekt


"Ivoga reisimine on midagi tavapärasest hoopis teistsugust. Tegemist ei ole kohe kindlasti mitte tavapärase giidiga, kes kellast kellani töötab, vaid sõbarliku teejuhiga, kes tuleb nii varahommikustele matkadele kui ka öistele tantsutrallidele. Lisaks Ivole olid Põhja-Peruu reisil kaasas ka kohalikud giidid, kes minu jaoks reisile veelgi erilisema väärtuse juurde andsid ja kes kohalikku eluolu väga hästi tundsid ning sellest ka palju rääkida armastasid. Mõnusaks tegi reisi veel see, et kahe nädala jooksul sai piisavalt võrkkiiges puhata kui ka ekstreemseid mägi- ning džunglimatku kogeda. Linnades ning külades oli piisavalt aega, et pildistada ning isegi üks fotosessioon sai ühe kohaliku Iquitose tüdrukuga käigupealt organiseeritud."

Berit Alits, fotograaf


„Mina jõudsin Amazonase reisini küll läbi huvi fotograafia vastu, kuid eks õiged asjad juhatavadki õigesse kohta. Kuna reisiseltskond oli juba reklaamis välja kuulutatud väike, mis andis vihje, et see ei saa olema päris tüüpiline kolistamine turistimagnetite vahel, üksteise järel, giidil kollane lipp logoga kõrgel ritva otsas, oli reaalsus veelgi vahvam. Hiljem, sellele tagasi mõeldes, võib öelda selle kõige kohta, et see oli pigem ühe sõpruskonna ühine trip Peruusse ja mõned olid selle korraldamisega lihtsalt aktiivsemad. Isegi sissepääsupiletite, tipi ja rummiraha korjandusel panustasid kõik võrdselt.  Andke mulle vaba aega ja ma lähen iga kell selle pundiga jälle maailma ennast näitama."

Rocki Albert, kohtutäitur

 


"Käisin Ivo ja Kaupoga koos Peruu fotoreisil ja võin möödunut vaid ülivõrdes meenutada. Hästi läbimõeldud ja paindlik programm, väike reisigrupp ja Ivo teadmised kohalike elust-olust  annavad tema reisidele hoopis uue kvaliteedi. Hea suhtlejana ja toreda reisikaaslasena on Ivo alati ka kõigi reisiliste jaoks olemas. Lisaks vahvale reisile täieneb ka teie sõpruskond Ivo näol igati muheda semuga, kellega võib igas olukorras täiesti kindlalt luurele minna. Võimaluste tekkides tahaksin kindlasti Amazonasega veel nii mõnegi reisi kaasa teha."

Tiit Blaat, Eesti Ajalehtede foto-ja videoreporter


"Peruu, salapärane koht kuskil teises maailma otsas, on mind nagu magnetiga tõmmanud juba väiksest peale. Õnnelike ja õnnetute kombinatsioonide tulemusena sai saatus mu lõpuks kätte - nelja ärajäänud reisi järel olin juba lootust kaotamas kui ühel kenal 2008.a talvepäeval potsatas arvutisse e-kiri reisisoovitusega ja lingiga aadressile www.amazonas.ee . See pealtnäha tühine sündmus pani veerema kivikese, mis vallandas terve laviini - nimetatud reisi mõjul tuleb nüüd igal aastal paariks nädalaks seljakott pakkida ja minna maailma avastama.

Olen püüdnud tagantjärele mõelda, mis sellise efekti andis: oli see Amazonas, mis oma võimsusega rabas jalust või hoopis mäed, mis tekitavad lauskmaa inimeses paratamatult aukartust või iidsed varemed Macchu Picchus, Ollantaytambos ja Chincheros, kus adud "primitiivsete" inimeste tegelikke oskusi ja teadmistepagasit või šamaani korraldatud ayahuasca rituaal või ...? Ilmselt oli sellel kõigel oma osa aga kindlasti ei saa minna mööda inimestest, kellega see aeg sai koos veedetud. Reisiseltskond oli võrratu ja sama saab öelda ka korraldajate kohta - kõik natuke kahtlased olukorrad lahendati parimal võimalikul moel.  

Tahaksin tänada ka 2012.a Peruus fotoreisil käinud inimesi - humoorikad, laia silmaringiga ja teistega arvestavad kaaslased aitasid reisist võtta elamuse, mida on hea veel aastaid hiljem meenutada. Ka reisi väljamõtlejatele kuuluvad kiidusõnad, et nad pisut teistmoodi seikluse kokku panid.

Nendele, kes veel kahtlevad kas minna reisile või mitte, tahaksin öelda: kui suudad omaks võtta Lõuna-Ameerika ajakulgemise ja jätta maha valge inimese tõmblemise tühiste asjade pärast, siis on see kant üks parimaid kohti üldse, kus oma puhkus veeta."

Aivar Oras, ehitusinsener  


"Üks reis ja kolm maailma. 
Mind puudutas neist kolmest enam Amazonas. Aja aeglane kulg, unustamatud hääled öös, paadi vaikne libisemine läbi padrikute ja  võimsad puud seismas vees laiskloomad rippumas võrades. Viibides ürgse looduse keskel, tunned end 100 % siin ja praegu ning killukest sealt saadud sisemise rahu tunnet kannan endaga siiani kaasas. Kuid ka Andid oma suursuguses ilus, Machu Picchu viirastuslik, udust kerkiv, maailm ja ratsamatk Pumamarca inimtühjadele varemetele on mällu sööbinud igaveseks. Meenub Ollanataytambo hotelli perenaise laul, mis saatis meid mäkke ratsutamisel ja proovilepanev laskumine järskudelt nõlvadelt. Kolmas maailm kõrbe, liivadüünide, sadamate ja veiniistandustega oli vast kõige "turistlikum", kuid mitte vähem põnev ja oi kui maitsvad mereannid.
Võlub Ivo vahetu ja vaba olek ning oskus hoolida reisilistest. Ivo võime olukordi loovalt ja käigupealt lahendada on lausa hämmastav. Mul on siiralt hea meel, et julgesin selle reisi ette võtta ja kuskil kõhus on tunne, et minu jalg tatsub veel Amazonase ürgmetsas."

Marje Riomar, seiklushimuline ettevõtja


"Sain teha teoks teha ammuse unistuse - näha Amazonase jõge, matkata sügavale jõge ümbritsevasse vihmametsa ning tunnetada omal nahal elu ja loodust selles lummavas metsas. Reis sai täpselt sellina nagu ma lootsin ja tahtsin, Ivoga koos ei tunne sa end kiirustava turistina vaid muutud osakeseks kohalikust elust.  Samuti on ta ise ka suurepärane kamraad koos reisimiseks - uudishimulik, avatud, lõbus ja ma kindlasti kavatsen temaga koos veel Lõuna-Ameerikat avastada."

Tanel Tuuleveski, ettevõtja ja alpinist


"Selleks,et avastada ühte maad, tuleb minna ja olla selle külades, suhelda lihtsate inimestega ja viibida võimalikult metsikult metsikus looduses, ainult siis võib juhtuda, et sinuni  jõuab tükike selle maa olemusest. Just sellise elamuse sain mina reisides koos Amazonasega Peruus ja soovitan proovida kõigil, kes on valmis loobuma igapäevamugavustest eheduse nimel."

Maris Suurna, SA TÜK Kliinikumi arst


„Üks on kindel - kui soovid minna täiesti tavalisele turismireisile, siis ei ole Amazonas.ee reisid Sinu jaoks.
Olles käinud Amazonasega nii Peruus, Kolumbias kui ka Kariibidel olen veendunud, et nende poolt pakutav formaat on Lõuna-Ameerika avastamiseks täpselt sobiv. Teadaolevalt on üheks reisi kõige olulisemaks õnnestumise faktoriks reisikaaslased ja eriti reisijuht. Ivo hea suhtlemisoskus ja avatud meel liidab hästi reisiseltskonda ning selles osas on reis juba mõneti alati ette õnnestunud. Rääkimata Ivo väga heast hispaania keele oskusest, suurest kogemusest ning kiirest taibust muutuvatele oludele reageerimisel, mida Lõuna-Ameerikas võib ikka ette tulla.“

Rait Kaarma, vandeadvokaat


"Nautides Ivo orgunnitud reisi Peruusse (okt-nov. 2012), julgen seda soovitada kõigile kõhklejatele. Seda kahel põhjusel – esiteks on Ivo ise vähemalt Ladina-Ameerika osas väga kompetentne reisikorraldaja ja veelgi vahvam reisijuht, reisikaaslasena. Teiseks suutis ta väga hästi kokku panna paketi – kolm ühes.  „Jämedas laastus“ , esimene nädal Amazonases – see sõltub paljuski reisilisest ja tema huvidest. Ise arvan, et korra elus peaks seal ikkagi ära käima. Tõsi, mina ise ei nautinud väga kuuma leitsakut täielikus õhuseisakus. Aga siiralt hea meel, et selle ette võtsin. Hoomata seda elu-olu, looduse vägevust, isegi ehk ajalist seisakut – need hetked talletuvad teie emotsionaalsesse varamusse igaveseks.
Teiseks, ca nädal mägedes. Cusco, Machu Picchu ja kogu see võimas vägi mis õhkas mägedest, maakamarast, atmosfäärist ja ka inimestest. Kui inimesel on natukenegi vastuvõtlikkust, siis ta tunnetab kõike seda lausa füüsiliselt. Võimas ja ilus, samas mõtlemapanev. Paratamatult leiad ennast nende väärtuste keskel mõtisklemas ajalikkuse, ajaloo, elu püsiväärtuste, isikuvabaduse ja eneseteostuse üle.
Ja lisaks „kirss tordil“ – rannik kõrbega. Võimsad luited hoomamaks ilma ääretust ja muutumist läbi sajandite. Kui inimesel natukenegi ajaloohuvi, siis sellel reisil saab see janu kõvasti toidet.
Mul on siiralt hea meel, et järgisin sisetunnet, komistasin Ivo reisipaketi otsa ja sain ühe nauditava elamuse osaks."

Neeme Jõgi, ettevõtja


"Ivoga koos Peruud avastada oli puhas rõõm!  
Kariibi mere reisile läksin vastu juba kõrgendatud ootustega ja ka sellest reisist kujunes tõeliselt mõnus seiklus
."

Liina Linsi, vandeadvokaat


"Kui olime oma pikemad ja lühemad lennud selja taha jätnud, samuti kuuma ja kihava Iquitose, lodges oma asjad lahti pakkinud, istudes küünlavalgel lodge söögitoas, kes tugitoolides mõnulemas, kes võrkkiikedes kõikumas, rääkis Ivo lugusid Peruust, Amazonasest, vihmametsadest, inimestest.
Rääkis lugusid, kus käinud, mis näinud, kuis on, just see KUIS ON.
Need lood olid nii haaravad ja tundusid nagu päris, ja sealsamas saigi näha, tunda, kuis PÄRIS on.
Mulle tundus, et Ivo lood ja tegelikkus on 100% kattuvad. See muidugi ei tähenda, et Lõuna-Ameerika pileti peaks ostmata jätma :) "

Celia Roose, muusik, TÜ VKA pärimusmuusika dotsent


 "Peruu reisi kohta oli Amazonase lehel öeldud: "Teeme sellest nii-öelda elu reisi". Ja seda ta tõepoolest oli."

Kristo Aav, vabakutseline IT-spetsialist