Korraldame reise Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Ameerikas, Aafrikas, Lähis-Idas, Aasias, Euroopas

Tellimusreisid on mõeldud nii väiksematele kui suurematele seltskondadele, kes soovivad reisida privaatselt, kuid samaaegselt kasutada kõiki eeliseid, mida meie kogemused ning sidemed sihtkohas pakuvad. Selliste individuaalreisidena korraldame kõiki meie reisiportfellis olevaid grupireise ning seda kokkulepitud kuupäevadel ning tasu eest, mis eelkõige sõltub osalejate arvust. Loomulikult on sellisel juhul ka kõik reisid mugandatavad vastavalt soovidele. Samuti käime igal aastal avastamas ka uusi sihtkohti, kuhu võtame kaasa avatud meelega soovijaid.

 

Road trip LÕUNA-AAFRIKAS

Reisijuhid Triin Kambek ja Charlene Niehaus

Veeda meiega 16 päeva rännates mööda Lõuna-Aafrika lõunarannikut - naudi head kohalikku toitu ja veini, seikle mööda kruusateid.. Lisaks road trip'ile ja safarile külastame mitmeid aastate jooksul avastatud kauneid kohti ning maitseme ka Charlene isa ja ema poolt küpsetatud liha Lõuna-Aafrika braai stiilis. 

IMG_0117.JPG

MALAWI - nii Aafrika kui olla saab!

Reisijuht Karmen Tornius

See on vägagi karbist väljas reis Aafrika "sooja südamesse" - kaaslaseks avatud meeled, "Aafrika aeg" ning TIA ehk "This Is Africa" kõigis oma varjundites. Seiklust, uskumatuid paiku aga ka üksjagu chill'i sisaldavale reisile pole peale kaamera vaja suurt midagi kaasa pakkida, ütleb Malawis pea aasta elanud teejuht Karmen.

Tuntud ja tundmatu London koos Kaupo Kikkasega

Reisijuht Kaupo Kikkas

Pikkadel jalutusretkedel on London end Kaupole avanud ka neis paigus, mis jäävad Picadillyst ja vahakujude muuseumist… veidi kaugemale. Neid Londoni salauksi paotame Kaupo'ga pikal nädalalõpul Amazonas Reisid'e esimesel linnareisil. See reis ei ole mõeldud mitte ainult fotohuvilistele, vaid kõigile, kes soovivad legendaarse linna tuntud paiku näha veidi teise pilguga ning avastada kohti, mille olemasolust ka paljud londonlased teadlikud ei ole.

AMEERIKA metsik lääs

Reisijuht Kaupo Kikkas 

Retk võimsaimatel maastikel ja põnevaimatel kultuuriradadel Ameerika metsikus läänes. Me ei kihuta reisibussiga mööda vaatamisväärsusi, vaid naudime kõrbe vaikust päikesetõusul ning mägesid ja kärestike kohinat loojangul. Reisijuht Kaupo Kikkas on Ameerikas aastate jooksul korduvalt reisinud ja otsinud välja kõige paremad palad ning erilisemad paigad.

Jordaania_reis.jpg

JORDAANIA matka- ja seiklusreis

Reisijuht Aliine Lotman

Päikesetõus kõrbes. Ronid beduiinitelgist välja, ümber roosakas-kollakalt kumav taevas ja liiv. Lihased on veel eilsest matkast veidi väsinud, aga hing ihkab juba uusi elamusi. Rõõmusuine beduiinigiid tervitab Sind ja uurib, kas soovid kohe hommikusööki või tahaksid tema juhendamisel enne veidi joogat teha. Nurga tagant levib sütel valmiva araabia kohvi lõhna. Päev tõotab tulla vägev. 

DSC_0350.JPG

KUUBA - a lo Cubano! 

Reisijuht Maris Kilk või Ivo Tšetõrkin

Kuuba romantika ei helgi küünlavalgel ja materiaalseid rikkusi on vähe. Aga siinsed võlud ei olegi raha eest müüdavad. Elust pulbitsevat ning endassehaaravat Kuubat tuleb otsida mitte hotellidest ja läbi bussiakna, vaid kodudest, tänavalt ja rahva seast.

PERUU – Amazonasest Andideni

Reisijuht Ivo Tšetõrkin või Aliine Lotman

Kutsume Sind kaasa seikluslikule reisile Peruusse - kontrastiderohkeimasse riiki Ladina-Ameerikas!Sellel reisil näeme kolme täiesti erinevat Peruud – vihmametsa, mäestikku ning kõrbeoaasi. Sukeldume Amazonasesse, matkame Andides, avastame Machu Picchut ning kihutame bagidega Huacachina kõrbe liivadüünides. 

PÕHJA-PERUU - Amazonas, Andid ja pilvemetsad

Reisijuht Ivo Tsetõrkin

Visuaal-antropoloogiline retk Peruu vihma- ja pilvemetsade põnevaimates ning raskemini ligipääsetavates salakohtades. Rändame radu, kuhu haruharva satub mõne välismaalase jalg ning külastame paiku, millest reisiraamatud veel ei kirjuta.

PERUU šamanistlik väereis

Reisijuhid Ivo Tšetõrkin ja Triin Hio

Viime avatud osaleja kehalisele ja hingelisele rännakule Peruusse. Reisil on aega olla nii koos kui iseendaga, tempo on mõõdukas ja olulistes kohtades võetakse piisavalt aega, et kogeda kohalolekut, ammutada väge ning olla „siin ja praegu“.

BOLIIVIA – miski pole kindel, aga kõik on võimalik

Reisijuht Ivo Tšetõrkin

Eksootiline pealinn La Paz, pilvemets ja „maailma kõige ohtlikum tee“, 3-päevane džiibisafari mööda maailma suurimat soolajärve Uyunis ning 5-päevane džungliseiklus Amazonases. Boliivia on ehe ning eksootiline maa, kuhu jõuab palju vähem välismaalasi, kui teistesse Ladina-Ameerika riikidesse. Mitte kusagil mujal ei ole põlisrahvakultuur niivõrd nähtav ja au sees kui seal.

ARGENTINA suuremad ja väiksemad pärlid

Reisijuht Ivo Tšetõrkin

Kultuuriline ja looduslik mitmekesisus on selles kerge "kiiksuga" Lõuna-Ameerika riigis imelises tasakaalus, pakkudes nii üllatusi kui äratundmist. Lisaks tuntud Argentina tippudele – Buenos Airesele, Iguazu koskedele, tangole ja veinile – avastame Esteros del Ibera fantastilise faunaga märgala, koloniaalpärli Salta ning matkame kõrvalistes külades Andide pilvemetsas.

Allalaaditud fail.jpeg

Ilus ja elus MEHHIKO!  

Reisijuht Maris Kilk

Reis ühte väekasse maailmanurka, kus on suur põlisrahvaste osakaal, elust tulvil kaunid koloniaalajastu linnad, loodus võimsate kontrastidega; fantastilised värvid, vaated ja maitsed. Seal tuleb olla valmis erilisteks aistinguteks, üllatavateks mõteteks, võibolla mõneks elumuutvakski äratundmiseks.

JAMAICA, pole probleemi!

Reisijuht Tarrvi Laamann

Jamaica on tuntud ka oma nn “slow going” mentaliteedi ja hüüdlause: “Jamaica, no problem!” poolest. Meie reis järgib kõiki Jamaica loomuomaseid kontuure, sest reisijuht Tarrvi Laamann on Jamaical nii kohalik ja oma, kui üldse olla saab – ta peab seda oma teiseks koduks juba peaaegu kaks aastakümmet, tunneb inimesi, jagab „biiti“ ning mängib koguni kohalikel pidudel plaategi. 

prantsuse-guajaana

Metsik, metsik PRANTSUSE GUAJAANA

Reisijuht Joosep Sarapuu

Prantsuse Guajaana on üks äraütlemata erakordne paik - tükike Euroopa Liitu Lõuna-Ameerika kirdeosas, mis on 90% ulatuses kaetud Amazonase vihmametsaga. Matšeete ühes ja binokkel teises käes, on Joosep kogu selle piirkonna risti-rästi läbi käinud - leidnud koski ja koopaid, kohanud loomi ja linde.

havai

Aloha, HAVAI paradiisisaared!

Reisijuht Elis Krevald

Proovi vaid kirjeldada Havaid, kasutamata sõna paradiis. Võimatu ! Kahe nädala jooksul keskendume palju havai looduse ilu nautimisele.  Hawaii saarestik koosneb seitsmest saarest, meie külastame kahte neist, Oahut ning Kauaid. Oahul leidub kõike: randu, vihmametsa, pealinnamelu, kultuuri. Kauai on saarestiku vanim saar ning tunduvalt vaiksema elutempoga kui  Oahu.

esilehe+pilt+paat+PIKEM.jpg

Kalapüügireis Peruu AMAZONASES

Reisijuht Ivo Tšetõrkin

Sportkalapüügireis legendaarsel Amazonasel. Kalarikkad järved ja metsajõed, kohalikke olusid hästi tundev kogenud kalapüügigiid, privaatsed kalapaadid ning rohked abijõud annavad paindlikkuse ning võimaldavad tegeleda kalapüügiga täpselt nii palju, kui keegi soovib – paar tundi päevas või kasvõi ööpäev läbi.

Tuhande palega ECUADOR

Reisijuht Aliine Lotman

Ecuadori iseloomustab kõige paremini sõna diversidad – mitmekesisus. Paari nädala jooksul on võimalik ronida mööda lumiseid mäetippe ja suitsevaid vulkaane, snorgeldada pingviinide ja merilõvidega ning samas lõõgastuda looduslikes termaalveebasseinides, džunglipalavuses rippmatis lesida ja öösel latiinodega batchata’t keerutada.

Meeli ergutav BRASIILIA

Reisijuht Kristina Krutop

Tõeliselt mitmekülgne ja rikkalik sissevaade selle fantastilise maa parimatele loodus- ja inimkultuurimaastikele. Kõiki brasiillasi ühendab hedonistlik termin jeito brasilheiro, ehk oskus aeg maha võtta ning mitte sääsest elevanti teha – elu on ju nautimiseks. Jätkub, mida nautida - nii et hüpakem aga pardale!

patagoonia reis

PATAGOONIA matka- ja loodusreis

Reisijuht Gerit Tiirik

Lõputud liustikuväljad, lumiste tippudega graniitmäed, fjordid, metsik loodus… “maailma lõpus” asuvas Patagoonias on avastamist lõputult. Kuigi reisi jooksul puutume muidugi kokku ka kohalike inimeste, toidukultuuri ning ajalooga, siis eelkõige läheme Patagooniasse looduse pärast. Reisil tehtavad matkad ei toimu kõrgmäestikus ning ei nõua ekstreemset füüsilist ettevalmistust.  

Kontrastiderohke KOLUMBIA

Reisijuht Ivo Tšetõrkin või Karmen Tornius

Looduse poolt annab reisile särtsu 5-päevane džungliseiklus Amazonase vihmametsas, sukeldumine Totumo looduslikku mudavulkaani ning puhkus muinasjutulises Tayrona looduspargis Kariibi mere ääres. Romantika-meetri lükkab põhja UNESCO kultuuripärandisse kuuluv vapustav Cartagena, Bogota vanalinn ja väike ning mõnus Leticia, uks Kolumbia Amasooniasse.

Kariibi merereis - KOLUMBIA ja PANAMA

Reisijuht Ivo Tšetõrkin või Karmen Tornius

Külastame Kolumbia kuulsaimat linna Cartagenat, seilame sealt purjejahiga läbi Kuna indiaanlastega asustatud viimaste tõeliste robinsoni-saarte Panamasse ning seejärel puhkame ja lõbutseme kunagises piraadi-paradiisis Bocas del Toro saarestikus. See reis on Sulle, kui Sind tõmbavad helesinine ja soe Kariibi meri ning selle juurde kuuluv muretu ja vaba elustiil.

Naeratuste saar BALI

Reisijuht Jesper Parve

Maailma ühelt kauneimalt saarelt leiab ilusaid liivarandu, palju päikest, lopsakat loodust, naeratavaid inimesi, imemaitsvaid söögielamusi ja parajal määral müstilisust. Teejuht Jesper on oma kogemuse põhjal kokku pannud just sellise ringreisi, mis annaks paari puhkusenädala jooksul Balist kõige parema ja sisukama tunnetuse.

14542619_1134425823277558_455411366_n.jpg

Keha ja hinge kosutav retriit BALIL

Reisijuht Tiit Trofimov

Bali on müstiline paik, mis kogu oma ilu, sügavuse ja ehedusega paneb maailma vaatama läbi südame – armastusega. Kutsume Sind endaga kaasa sellele reisile, mis on samaaegselt tee iseendani kui ka imeline puhkus paradiisisaarel. Sinu tervendavate kogemuste eest imelisel Balil hoolitseb kohalikku kultuuri ja keskkonda väga hästi tundev kehaterapeut ja massöör Tiit Trofimov. 

Jumalannade retriit ATEENAS

Teejuhid Triin Hio ja Raneli Kaseväli

Reis sisaldab kõike, mida üks naine ihkab –  sügavat ja avardavat naiselikkuse avastamist endas läbi mitmete praktikate ja meditatsioonide, kultuuri ja looduse avarust, ... täielikku lõõgastust, maitsenaudinguid, kohtumist iseendaga, inspireerivat ja toetavat õdede seltskonda. Puhkus vaid naistega imekaunis jumalannade pealinnas Ateenas.

 
 

 *

„20 aasta pärast on sul rohkem kahju sellest, mis sul tegemata jäi, kui sellest, mis tehtud. Seega päästa lahti otsad. Seila välja kodusadamast. Püüa taganttuul oma purjedesse. Seikle. Unista. Avasta.“   – Mark Twain

*