Siit leiad infot nii juba toimunud kui ka eelseisvate ekspeditsioonide ning avastusretkede kohta, kuhu aeg-ajalt samuti 1-2 huvilist kaasa kutsume.
 

Ekspeditsioon Yavari jõele matsese indiaanlaste juurde

2013. aasta maikuus käisid Ivo Tšetõrkin, Kaupo Kikkas ning Tanel Tuuleveski visuaalantropoloogilisel uurimisretkel Brasiilia ning Peruu piiril asuva Yavari jõe ülemjooksul, kus elavad matsese põlisrahvad. Sellelt matkalt kogutud visuaalne materjal on alles "seedimisel", kuid Vikerraadios rääkis Kaupo mitmes Fotokooli saates, mida me seal nägime ja tegime. Saated on järelkuulatavad siit.

 

 

 

Momon'i jõe ekspeditsioon ja projekt "Minu elu esimene foto"

2012. a. kevadel käisid Kaupo Kikkas, Ivo Tšetõrkin ning Kadri Vanaselja 3-nädalasel ekspeditsioonil Peruu Amazonases asuva Momon'i jõe kõiga kaugemas külas, Nueva Yorgis, teostamas heategevuslikku visuaal-antropoloogilist fotoprojekti "Minu elu esimene foto". Sellest retkest on 2013. aasta lõpul valmimas ka etnograafiline film, mille lühiversiooni saad vaadata ka siin:

Jõeretkel parvega Amazonasel

Tänase päevani ehitavad paljud põliselanikud Amazonases balsapuust parvesid, millega transporditakse jahubanaani, kala ja muud kaupa kuni 10 päeva kestval retkel mööda Amazonast allajõge Iquitose linna turule. 2012. aasta maikuus õnnestus Ivo Tšetõrkinil ja Kadri Vanaseljal üks selline jõeretk kaasa teha. Sellest kirjutab Ivo Tšetõrkin pikemalt oma raamatus "Minu Amazonas. Jõkke pissimine keelatud!". Sellestki retkest valmib 2013. aasta lõpus etnograafiline lühifilm, mille üht versiooni saad vaadata siin: